Kiilitar ja Keerulised 54. Europeadel Turus

 

Kiili valla naisrühm Kiilitar ja segarühm Kiili Keerulised võtsid eelmisel nädalal osa 54. Europeade rahvakultuurifestivalist, mis toimus seekord Soomes Turu linnas. Kiilitari jaoks oli see teine, Keeruliste jaoks aga esimene kord osaleda sellel Euroopa suurimal rändfestivalil.

2017-07-27 Kiili Keerulised käsitöömuuseumis

            Viie päeva jooksul astusime üles festivali ava- ja lõppkontserdil, kahel tänavaesinemisel, rongkäigus ning aitasime püstitada soome üldrahvaliku tantsu Humppa üheaegse tantsimise maailmarekordit (korraga tantsis 30 000 inimest). Lisaks emotsionaalsetele esinemistele saime rühmaliikmete suurepärase koostööoskuse proovile panna 14-aerulises paadis. Aerutasime 2,5 km vastuvoolu mööda Turust läbi voolavat Aura jõge ning soomlasest tüürimees premeeris meid eduka ja sujuva sõidu eest lisadistantsiga. Keerulised võtsid osa ka soome tango õpitoast, kus muuhulgas näidati ette kõik soomlaste lemmikseltskonnatantsud ning neid sai ka ise järele proovida.

2017-07-29 Kiilitar rongkäigus

            Turus veedetud nädal oli positiivne ja emotsionaalne, näitasime ennast ja vaatasime teisi, tutvusime paljude toredate inimestega üle Euroopa ja üle Eesti, sest eestlasi tantsis-mängis-laulis sel peol ligi 1000.