Kiili Rahvamaja

Üritus 

Pealkiri:
Hingedepäeva kontsert, esinevad UMA ja Guido Kangur
Aeg:
02.11.11 20.00 h
Kategooria:
Kalender

Kirjeldus

uma

UMA koosneb kahest muusikust – Robert Jürjendalist ja Aleksei Saksast – kes panid duole aluse 2007. aasta alguses. Muusikute kava koosneb enda kirjutatud paladest, mida iseloomustab klassikaline vormistus, nordic ambient atmosfäär ning vaba ja džässimprovisatsioonid. Aleksei Saks esineb trompetil ja väga harva kasutataval corno da caccia'l ning Robert Jürjendal kitarril, kasutades live-elektroonikat.

UMA on andnud välja 2 cd-plaati „Civitas Soli“ (2008) ja „Hymn To Undiscovered Land“ (2010). UMA on esinenud mitmetel festivalidel: Tallinna Kultuuripäevadel Peterburis, Tallinn Music Week’il, Matsalu Loodusfilmide Festivalil, Viljandi Kitarrifestivalil, ECMi muusika festivalil „Täiuslik vaikus“, London Jazz Festivalil, Jazzkaarel, Ateena Jazz Festivalil.
2011. aastal pakkus UMA muusikalist kosutust Rootsi kungapaarile ja kutsutud külalistele Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese riigivisiidi ajal Rootsi.

„Avara vaimuruumiga atmosfääri loomises ja helidega maalimises pole UMA-le Eestis võrdset.“
Joosep Sang, Postimees

Luulet loeb Guido Kangur – Eesti Draamateatri kauaaegne näitleja. Lisaks lugematutele rollidele oma koduteatris, on ta teinud kaasa ka teistes Eesti teatrites, paljudes tele- ja raadioteatri meelelahutus- ja lastelavastustes, filmides, muusikalavastustes, suveprojektides ja teleseriaalides.  Talle on omistatud Ants Lauteri nimeline auhind (1990), Suur Ants: Eesti Draamateatri kolleegipreemia parimale meespeaosatäitjale (2000), Eesti Teatrikriitikute Ühenduse Hea Teatri Auhind (2002) ja Väike Ants: Eesti Draamateatri kolleegipreemia parimale meeskõrvalosatäitjale (2008).

„On mitut sorti draamanäitlejaid, on mitut sorti näitlejapopulaarsust, aga ülimuslik on neist ikka populaarsus, mille toob kaasa lavaline, intellektuaalne haare. Ja Guido Kangur on tänapäeva Eesti teatris ilma kahtlusteta üks laiema haardega, avatuma vaimuga näitlejaid. Üks täpsemaid ja loovamaid.“
Andres Keil, Eesti Päevaleht

Guido Kanguri ja UMA koostöö sai alguse 2010.aasta sügisel ning jatkus läbi 2011.aasta RMK ja Eesti Kontserdi sarjas „Eesti Metsa Lugu“, kus Guido Kangur loeb Janek Mäggi metsateemalist luulet. Uus piiratud tiraažiga helialbum kavaga „Eesti Metsa Lugu“ ilmub selle aasta novembris. Plaadil teeb kaasa šveitsi muusik ja produtsent Andi Pupato.

 

Pilet 5 eurot
sooduspilet 3 eurot (õpilased,tudengid)
Piletite eelmüük Rahvamajas alates 24.oktoobrist: : esmaspäeval,teisipäeval kell 18-20
kolmapäeval,neljapäeval kell 11-14
ja tund enne kontserdi algust.